LİLA KOLEKSİYON EN

HAKKIMIZDA

Aydın Örme Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin temelleri 1970’li yılların başında Türkiye’nin önde gelen ticaret merkezlerinden Sultanhamam’da atıldı. 1991 yılında şirketin İstanbul Sarıgazi Tesisleri kuruldu ve böylece ticaretten sanayiciliğe ilk adım atılmış oldu.


İstanbul Sarıgazi tesislerine 1996 yılında Akyazı Boya ve Apre tesisleri de eklendi ve hammaddeden kumaşa entegre bir tesis haline gelerek Türkiye’nin önde gelen dantel, jarse kumaş, dokuma, tül perde, tergal ve iplik üreticilerinden biri oldu.


2006 yılında İstanbul’daki üretim tesisleri Akyazı’ya taşınarak tesis tek bir çatı altında toplanmıştır.


Bugün 85000m2 kapalı alana sahip yaklaşık 550 çalışanıyla yılda 2500 ton iplik, 280 ton jakartronik ve tekstronik dantel, 1200 ton jarse kumaş, 600 ton dokuma kumaş ve 830 ton çözgülü örme üretim miktarlarıyla alanında Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve önde gelen tekstil üretim tesisleri arasında yerini almıştır.


Aydın Örme Lila markası adı altında İç Giyim ve Dış Giyim sektörüne; Marie Claire, Pierre Cardin, Perfiore ve Lila markalarıyla da ev tekstili sektörüne hizmet vermektedir.


Aydın Örme Sanayi ve Ticaret A.S. Lila markası ile üretiminin %40 ını içinde İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Doğu Avrupa, Rusya, Kuzey ve Güney Amerika’nın da olduğu 30 dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. 20 den fazla ülkede acenta, toptancı ve kendi ofisleriyle müşterilerine ulaşmaktadır.


Bünyesinde bulunan tasarımcılarına ilave olarak Fransız, İngiliz ve İtalyan tasarımcılarla birlikte her yıl hazırladığı koleksiyonları ve en son teknolojiye sahip iplik, dantel ve jarse makinalarında geliştirilen yeni kaliteleriyle yenilikçi, trendleri takip eden ve Ar-Ge gücüne çok önem veren bir firma olduğunu ispatlamaktadır. Her yıl 300 e yakın yeni desen ve sezon renkleriyle hazırladığı koleksiyonlarını uluslararası fuarlarda sergilemektedir.


Inditex Grup (Zara, Oysho), Mango, Benetton, Next, M&S, Milavitsa, Lise Charmel, Princess Tam Tam, Etam, Cotonella, Berlei, Wacoal gibi İç giyim ve Dış Giyim markalarına Lila markası adı altında hizmet vermektedir.


2008 yılında Turgut Aydın Holding adı altında holdingleşen kuruluş Memorial Sağlık Grubu, A101 marketler zinciri, English Home ev tekstili mağazalarını bünyesine katarak halen büyümeye devam etmektedir.